Onsdagssejladser 2023.

Deltagerliste for BANE 1. May 31, 2023

 
Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2022 SejlNr Bådnavn Klub Skipper Noter
871 1 1 11775 Drabant 36 919.4,688.0,585.8 DEN 1097 Røskva SS Peter Lotz
623 1 1 34036 IMX 40 853.8,647.8,553.2 DEN 80 Gertrud KVS Anders Bisgaard Nielsen
932 1 1 35320 X-41 806.8,620.8,533.4 DEN 5991 Galatea KAS Nils-Jørn Rahbek
601 1 1 36979 X4.0 871.2,669.0,576.6 DEN 54 Frøken Øresund SKS Torben Bondrop
922 1 1 35141 XP33 877.2,677.8,587.0 DEN 9 Hendrix SS Peter Maagøe Petersen
381 1 2 11518 X-99 920.0,703.0,607.6 DEN 517 Mille SKK Kim Rasmussen
129 1 2 35622 X-99 920.0,703.0,607.6 DEN 519 Foxtrot SS Hansen/Svarer
960 1 2 30048 X-99 920.0,703.0,607.6 DEN 577 Emma KDY Jens Hestbech / Niels Finseth
55 1 2 7763 X-99 920.0,703.0,607.6 DEN 101 Idefix HS Hans Baarregaard
804 1 2 30360 X-99 920.0,703.0,607.6 DEN 573 Niller SS Jens Haldager
143 1 2 8267 X-99 920.0,703.0,607.6 DEN 55 Slice of Life KAS Martin Aagaard Andreasen
940 1 2 11020 X-99 920.0,703.0,607.6 DEN 421 SkyggefaXe SS Michael Jeppesen
943 1 2 7768 X-99 920.0,703.0,607.6 DEN 103 Liv Sejlklubben Lynetten Kim Hansen
964 1 2 7767 X-99 920.0,703.0,607.6 DEN 60 Maxine KVS Mette Moeslund
479 1 3 6468 Concorde 38 939.0,724.9,633.0 DEN 100 Sleipnir SS Jakob buus Petersen
60 1 3 36100 First 36.7 913.2,689.2,588.2 DEN 1 Grand Delice ØSF Hansen, Stampe & Melvig
54 1 3 10844 Matcher 31 907.2,708.8,614.8 DEN 5 Chroma.dk ØSF Anders Dylov
57 1 3 10948 X 342 955.4,727.0,627.2 DEN 37 Pretty Flamingo ØSF Sejr Hansen
839 1 3 35567 X-332 930.0,708.4,609.4 DEN 362 Miss X SS Lars Henrik Nielsen
624 1 3 30775 Ylva 981.8,724.4,616.6 DEN 60 Siglinde SS Bo Bertelsen
884 2 5 33902 5.5 meter 1065.8,798.0,692.4 GER 26 Willy Lehmann KAS Hauke Wulf
899 2 5 34683 Elan 31 1000.0,744.0,634.4 DEN 186 Riptide HS Henrik Winkler
937 2 5 32615 Elan 31 994.8,742.4,633.8 DEN 217 Lucie SS Ulver Pedersen
234 2 5 8496 Larsen 28 1000.4,762.8,662.0 DEN 8 Natacha SS Teddy Thorup
391 2 5 11492 Omega 34 988.6,746.0,638.8 DEN 321 Vega SKK Kristian
462 2 5 7073 Scankap 99 976.8,744.4,647.0 DEN 107 Aurora KAS Niels Jørgensen
895 2 5 31652 Scankap 99 976.8,744.4,647.0 DEN 144 SoSecure ØSF Niels Westergård-Nielsen
866 2 5 3657 X-79 995.8,771.6,674.0 DEN 15 Nyx ØSF Mikkel Balslev
625 2 5 7963 X-95 1011.4,765.6,662.2 DEN 132 IBEX SS Darran Thomsen
876 3 6 11590 Albin 78 Cirrus 1182.0,877.2,757.4 DEN 92 Amphitrite KAS Jan Haagensen
953 3 6 137 Ballad 1053.8,787.0,674.6 DEN 674 Bilbo Sejlklubben Lynetten Rolf Vedel Petersen
843 3 6 34037 Granada 27 1138.0,839.6,721.8 DEN 352 Havkatten SS Jacob Nørbjerg
282 3 6 10709 Grinde 1032.2,784.4,679.8 DEN 138 Mira HS Hans H. Storm
429 3 6 16044 Knarr 1227.6,870.4,727.2 DEN 76 Getaway KAS Ulrik Storm
168 3 6 2726 L23 1083.2,822.2,717.0 DEN 18 Killelock ØSF Robert Christensen
622 3 6 11343 Nordisk Snekke 1048.0,792.2,690.4 DEN 46 Snekken KAS Renaud Houver


www.svbsejlsport.dk

Sailwave Scoring Software 2.29.0
www.sailwave.com